Koichi Hashiratani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koichi Hashiratani
Të dhënat personale
Emri i plotëKoichi Hashiratani
Data e lindjes (1961-03-01) 1 Mars, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1992Nissan Motors
1992–1994Urawa Reds
1994–1996Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1981–1986Japonia29(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Koichi Hashiratani (lindur më 1 Mars 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 29 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 9 0
1982 3 0
1983 1 0
1984 5 1
1985 9 2
1986 2 0
Gjithsej 29 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]