Komisioni ndërkombëtar i basenit të lumit Sava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sava River Basin.png

Komisioni ndërkombëtar i basenit të lumit Sava një organizatë ndërkombëtare me një sekretariat të përhershëm në Zagreb, Kroaci.

Shteti Gjatësia e lumit Qytetet kryesore
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina 331 km [1] Bosanski Brod, Brčko
Flag of Serbia.svg Serbia 206 km[2] Belgrade, Sremska Mitrovica, Šabac, Obrenovac
Flag of Slovenia.svg Sllovenia 218 km[3] Lubjana
Flag of Croatia.svg Kroacia 562 km[4] Zagreb, Sisak, Slavonski Brod, Županja

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "turizam-bosna.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 31 mars 2012. Marrë më 20 shtator 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%98%D0%B0_%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5
  3. ^ http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_rek_v_Sloveniji
  4. ^ Hrvatska za svakoga, Živko Ivković/skupina autora, Večernji list, Zagreb, 2005, str. 22