Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit
Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit - ballina.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Boletin, Zveçan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 317/80; LZVM
Nr. i referencës 2878

Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit është një monument i trashëgimisë kulturore në Boletin, Zveçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 317/80.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]