Jump to content

Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaBoletin, Zveçan, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar02 - 317/80; LZVM
Nr. i referencës2878

Kompleksi i Kullës së Isë Boletinit është një monument i trashëgimisë kulturore në Boletin, Zveçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 317/80.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]