Njësia administrative Miras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Miras)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°19′V 20°34′L / 40.31°V 20.56°L / 40.31; 20.56

Njësia administrative Miras
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Devollit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Miras është një komunë në Rrethin e DevollitShqipëri.[1]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Arësimi[redakto | përpunoni burim]

Shëndetësia[redakto | përpunoni burim]

Kultura[redakto | përpunoni burim]

Vendbanimet[redakto | përpunoni burim]


Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Shoqata e komunave

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]