Jump to content

Njësia administrative Miras

Coordinates: 40°19′N 20°34′E / 40.31°N 20.56°E / 40.31; 20.56
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Miras)

40°19′N 20°34′E / 40.31°N 20.56°E / 40.31; 20.56

Njësia administrative Miras

Komuna Miras është një komunë në Rrethin e DevollitShqipëri.[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arësimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shëndetësia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shoqata e komunave[lidhje e vdekur]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]