Njësia administrative Miras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°19′V 20°34′L / 40.31°V 20.56°L / 40.31; 20.56

Njësia administrative Miras
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Devollit
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Miras është një komunë në Rrethin e DevollitShqipëri.[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arësimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shëndetësia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shoqata e komunave[lidhje e vdekur]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]