Komuna Sollefteå

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna Sollefteå
Komunë
noform
Stema_figura
Stema e komunës Sollefteå
Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Qarku Qarku Västernorrland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5,761.82 km2
Popullsia 19,782 banorë
Dendësia 3.4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Faqja Zyrtare www.solleftea.se

Komuna Sollefteå (Suedisht: Sollefteå kommun) është komunëSuedi.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]