Konjuhi (Kratovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konjuhi (Kratovë)
Fshat
Vendndodhja
Konjuhi (Kratovë) is located in Maqedonia e Veriut
Konjuhi (Kratovë)
Konjuhi (Kratovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 446 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 04′ 53″ Veri

21° 57′ 35″ Lindje

Popullsia 150 banorë (2002)

Konjuhi është fshat në komunën e Kratovës, në Republikën e Maqedonisë.