Korinti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Koordinatat: 37°56′N 22°56′E / 37.933°N 22.933°E / 37.933; 22.933

Korint
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia

Qyteti i Korintit gjendet në Greqinë e sotme, afër, dhe në jug të qytetit të Janinës.