Kostandin Kote

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kostandin Kote (Leusë, 27 janar 1895 - Tiranë, 13 prill 1945) ka qenë diplomat shqiptar dhe ministër i shtetit shqiptar. U dënua me vdekje nga Gjyqi Special me ardhjen në pushtet të komunistëve.

Biografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]