Kostas Fortunis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kostas Fortunis
20130814 AT-GR Kostas Fortounis 2963.jpg
Fortunis në vitin 2013
Të dhënat personale
Emri i plotëKonstantinos Fortunis
Data e lindjes (1992-10-16) 16 Tetor 1992 (27 vjeç)
Vendi i lindjesTërhallë, Greqi
Gjatësia1.83 m (6 ft 0 in)
PozicioniMesfushor sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualOlympiakos
Numri7
Karriera në rini
2003–2008Olympiakos
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2010Trikala13(0)
2010–2011Asteras Tripolis24(1)
2011–20141. FC Kaiserslautern70(2)
2014–Olympiakos125[1](53)
Ekipi kombëtar
2010–2011Greqia U1915(1)
2011–2015Greqia U2114(4)
2012–Greqia35(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5 maj 2018.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 11 tetor 2018

Konstantinos "Kostas" Fortunis (greqisht: Κώστας Φορτούνης; lindur më 16 tetor 1992[1]) është një futbollist profesionist grek i cili luan si mesfushor sulmues për klubin grek Olympiacos dhe kombëtaren greke.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamuri Olympiakos F.C.

Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Superleague Greece golashënuesi më i mirë (1): 2015/16.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Costas Fortounis, Olympiacos F.C." Super League Greece. Marrë më 22 gusht 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)