Kozue Ando

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozue Ando
Kozue Ando in 2011.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëKozue Ando
Data e lindjes (1982-07-09) 9 Korrik, 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesTochigi, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2009Urawa Reds146(98)
2010–2012Duisburg58(19)
2013–2015Frankfurt52(16)
2015–2017Essen35(5)
2017–Urawa Reds23(2)
Ekipi kombëtar
1999–2015Japonia126(19)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kozue Ando (安藤 梢 Andō Kozue?, lindur më 9 Korrik 1982) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 126 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
2000 5 0
2001 0 0
2002 5 0
2003 1 2
2004 6 1
2005 9 1
2006 16 3
2007 9 0
2008 16 3
2009 3 1
2010 8 6
2011 18 0
2012 13 0
2013 5 1
2014 4 0
2015 7 1
Gjithsej 126 19

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)