Kratova e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kratova e Epërme
Fshat
noform
Vendndodhja
Kratova e Epërme is located in Maqedonia e Veriut
Kratova e Epërme
Kratova e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 959 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 05′ 34″ Veri

22° 12′ 29″ Lindje

Popullsia 27 banorë (2002)