Krillatica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krillatica
Fshat
Vendndodhja
Krillatica is located in Maqedonia e Veriut
Krillatica
Krillatica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 07′ 16″ Veri

22° 06′ 21″ Lindje

Popullsia 141 banorë (2002)