Kulla e Ahmet Delisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Ahmet Delisë
Kulla e Ahmet Delisë.jpg
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPrekaz i Epërm, Skënderaj, Kosovë
NdërtuarShek. XXI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës4016

Kulla e Ahmet Delisë është një monument i trashëgimisë kulturore në Prekaz i Epërm, Skënderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Enterieri i Kullës së Ahmet Delisë

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]