Kulla e Sahatit e Mahmud Pashës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Sahatit e Mahmud Pashës
Sahat Kulla ne Mamushe.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Mamushë, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1341

Kulla e Sahatit e Mahmud Pashës është një monument i trashëgimisë kulturore në Mamushë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]