Kyosuke Tagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kyosuke Tagawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKyosuke Tagawa
Data e lindjes (1999-02-11) 11 Shkurt, 1999 (21 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japonia
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri27
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–2018Sagan Tosu47(6)
2019–FC Tokyo11(1)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kyosuke Tagawa (田川 亨介 Tagawa Kyosuke?, lindur më 11 Shkurt 1999) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 1
Gjithsej 2 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]