L'Argentière-la-Bessée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Argentière-la-Bessée
Komunë
noform
Pamje nga L'Argentière-la-Bessée
Stema_figura
Vendndodhja
L'Argentière-la-Bessée is located in Franca
L'Argentière-la-Bessée
L'Argentière-la-Bessée
44°47′40″V 6°33′33″L / 44.794444444444°V 6.5591666666667°L / 44.794444444444; 6.5591666666667Koordinatat: 44°47′40″V 6°33′33″L / 44.794444444444°V 6.5591666666667°L / 44.794444444444; 6.5591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Kryetari Joël Giraud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.55 km2
Popullsia 2311 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05120
INSEE 05006


L'Argentière-la-Bessée është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. L'Argentière-la-Bessée ka një popullsi prej 2311 banorë dhe sipërfaqe 64.55 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: L'Argentière-la-Bessée – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale