L'Escale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Escale
Komunë
noform
Pamje nga L'Escale
Stema_figura
Vendndodhja
L'Escale is located in Franca
L'Escale
L'Escale
44°05′07″V 6°01′23″L / 44.085277777778°V 6.0230555555556°L / 44.085277777778; 6.0230555555556Koordinatat: 44°05′07″V 6°01′23″L / 44.085277777778°V 6.0230555555556°L / 44.085277777778; 6.0230555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.36 km2
Popullsia 1369 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04160
INSEE 04079


L'Escale është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. L'Escale ka një popullsi prej 1369 banorë dhe sipërfaqe 20.36 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: L'Escale (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale