L'Escarène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Escarène
Komunë
noform
Pamje nga L'Escarène
Stema_figura
Vendndodhja
L'Escarène is located in Franca
L'Escarène
L'Escarène
43°50′04″V 7°21′24″L / 43.834444444444°V 7.3566666666667°L / 43.834444444444; 7.3566666666667Koordinatat: 43°50′04″V 7°21′24″L / 43.834444444444°V 7.3566666666667°L / 43.834444444444; 7.3566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.67 km2
Popullsia 2480 banorë
Dendësia 232 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06440
INSEE 06057


L'Escarène është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. L'Escarène ka një popullsi prej 2480 banorë dhe sipërfaqe 10.67 km², me një dendësi prej 232 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: L'Escarène – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale