Lélex

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lélex
Komunë
noform
Pamje nga Lélex
Stema_figura
Vendndodhja
Lélex is located in Franca
Lélex
Lélex
46°18′12″V 5°56′32″L / 46.303333333333°V 5.9422222222222°L / 46.303333333333; 5.9422222222222Koordinatat: 46°18′12″V 5°56′32″L / 46.303333333333°V 5.9422222222222°L / 46.303333333333; 5.9422222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.63 km2
Popullsia 231 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01410
INSEE 01210


Lélex është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Lélex ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 17.63 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]