La Bâtie-Montsaléon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bâtie-Montsaléon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Bâtie-Montsaléon is located in Franca
La Bâtie-Montsaléon
La Bâtie-Montsaléon
44°27′22″V 5°44′58″L / 44.456111111111°V 5.7494444444444°L / 44.456111111111; 5.7494444444444Koordinatat: 44°27′22″V 5°44′58″L / 44.456111111111°V 5.7494444444444°L / 44.456111111111; 5.7494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.08 km2
Popullsia 222 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05016
Faqja Zyrtare http://www.labatie-montsaleon.com/PAGES/Accueil.html


La Bâtie-Montsaléon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Bâtie-Montsaléon ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe 15.08 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Bâtie-Montsaléon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale