La Bâtie-Neuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bâtie-Neuve
Komunë
noform
Pamje nga La Bâtie-Neuve
Stema_figura
Vendndodhja
La Bâtie-Neuve is located in Franca
La Bâtie-Neuve
La Bâtie-Neuve
44°34′00″V 6°11′45″L / 44.566666666667°V 6.1958333333333°L / 44.566666666667; 6.1958333333333Koordinatat: 44°34′00″V 6°11′45″L / 44.566666666667°V 6.1958333333333°L / 44.566666666667; 6.1958333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.99 km2
Popullsia 2449 banorë
Dendësia 87 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05230
INSEE 05017
Faqja Zyrtare http://commune-la-batie-neuve.fr


La Bâtie-Neuve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Bâtie-Neuve ka një popullsi prej 2449 banorë dhe sipërfaqe 27.99 km², me një dendësi prej 87 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Bâtie-Neuve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale