La Boisse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Boisse
Komunë
noform
Pamje nga La Boisse
Stema_figura
Vendndodhja
La Boisse is located in Franca
La Boisse
La Boisse
45°50′32″V 5°02′08″L / 45.842222222222°V 5.0355555555556°L / 45.842222222222; 5.0355555555556Koordinatat: 45°50′32″V 5°02′08″L / 45.842222222222°V 5.0355555555556°L / 45.842222222222; 5.0355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Popullsia 2927 banorë
Dendësia 311 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01120
INSEE 01049


La Boisse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. La Boisse ka një popullsi prej 2927 banorë dhe sipërfaqe 9.4 km², me një dendësi prej 311 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]