La Bollène-Vésubie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bollène-Vésubie
Komunë
noform
Pamje nga La Bollène-Vésubie
Stema_figura
Vendndodhja
La Bollène-Vésubie is located in Franca
La Bollène-Vésubie
La Bollène-Vésubie
43°59′23″V 7°19′51″L / 43.989722222222°V 7.3308333333333°L / 43.989722222222; 7.3308333333333Koordinatat: 43°59′23″V 7°19′51″L / 43.989722222222°V 7.3308333333333°L / 43.989722222222; 7.3308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.57 km2
Popullsia 543 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06450
INSEE 06020
Faqja Zyrtare http://www.labollenevesubie.fr


La Bollène-Vésubie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Bollène-Vésubie ka një popullsi prej 543 banorë dhe sipërfaqe 35.57 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Bollène-Vésubie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale