La Brigue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Brigue
Komunë
noform
Pamje nga La Brigue
Stema_figura
Vendndodhja
La Brigue is located in Franca
La Brigue
La Brigue
44°03′45″V 7°36′59″L / 44.0625°V 7.6163888888889°L / 44.0625; 7.6163888888889Koordinatat: 44°03′45″V 7°36′59″L / 44.0625°V 7.6163888888889°L / 44.0625; 7.6163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.77 km2
Lartësia 748 m (m.n.d.)
Popullsia 719 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06430
INSEE 06162
Faqja Zyrtare http://www.labrigue.fr


La Brigue është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Brigue ka një popullsi prej 719 banorë dhe sipërfaqe 91.77 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Brigue – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale