La Brillanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Brillanne
Komunë
noform
Pamje nga La Brillanne
Stema_figura
Vendndodhja
La Brillanne is located in Franca
La Brillanne
La Brillanne
43°55′36″V 5°53′28″L / 43.926666666667°V 5.8911111111111°L / 43.926666666667; 5.8911111111111Koordinatat: 43°55′36″V 5°53′28″L / 43.926666666667°V 5.8911111111111°L / 43.926666666667; 5.8911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Popullsia 1068 banorë
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04700
INSEE 04034
Faqja Zyrtare http://www.cc-ilo.com/la-brillanne.html


La Brillanne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Brillanne ka një popullsi prej 1068 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Brillanne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale