La Chapelle-en-Valgaudémar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Chapelle-en-Valgaudémar
Komunë
noform
Pamje nga La Chapelle-en-Valgaudémar
Stema_figura
Vendndodhja
La Chapelle-en-Valgaudémar is located in Franca
La Chapelle-en-Valgaudémar
La Chapelle-en-Valgaudémar
44°49′01″V 6°11′41″L / 44.816944444444°V 6.1947222222222°L / 44.816944444444; 6.1947222222222Koordinatat: 44°49′01″V 6°11′41″L / 44.816944444444°V 6.1947222222222°L / 44.816944444444; 6.1947222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.02 km2
Lartësia 1050 m (m.n.d.)
Popullsia 106 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05064


La Chapelle-en-Valgaudémar është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Chapelle-en-Valgaudémar ka një popullsi prej 106 banorë dhe sipërfaqe 108.02 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Chapelle-en-Valgaudémar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale