La Condamine-Châtelard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Condamine-Châtelard
Komunë
noform
Pamje nga La Condamine-Châtelard
Vendndodhja
La Condamine-Châtelard is located in Franca
La Condamine-Châtelard
La Condamine-Châtelard
44°27′29″V 6°44′45″L / 44.458055555556°V 6.7458333333333°L / 44.458055555556; 6.7458333333333Koordinatat: 44°27′29″V 6°44′45″L / 44.458055555556°V 6.7458333333333°L / 44.458055555556; 6.7458333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.08 km2
Lartësia 1305 m (m.n.d.)
Popullsia 203 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04530
INSEE 04062


La Condamine-Châtelard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Condamine-Châtelard ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 56.08 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Condamine-Châtelard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale