La Croix-sur-Roudoule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Croix-sur-Roudoule
Komunë
noform
Pamje nga La Croix-sur-Roudoule
Stema_figura
Vendndodhja
La Croix-sur-Roudoule is located in Franca
La Croix-sur-Roudoule
La Croix-sur-Roudoule
43°59′15″V 6°52′30″L / 43.9875°V 6.875°L / 43.9875; 6.875Koordinatat: 43°59′15″V 6°52′30″L / 43.9875°V 6.875°L / 43.9875; 6.875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.06 km2
Popullsia 98 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06051


La Croix-sur-Roudoule është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Croix-sur-Roudoule ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 30.06 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Croix-sur-Roudoule – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale