La Faurie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Faurie
Komunë
noform
Pamje nga La Faurie
Stema_figura
Vendndodhja
La Faurie is located in Franca
La Faurie
La Faurie
44°34′02″V 5°44′24″L / 44.567222222222°V 5.74°L / 44.567222222222; 5.74Koordinatat: 44°34′02″V 5°44′24″L / 44.567222222222°V 5.74°L / 44.567222222222; 5.74
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.44 km2
Popullsia 301 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05140
INSEE 05055


La Faurie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Faurie ka një popullsi prej 301 banorë dhe sipërfaqe 31.44 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Faurie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale