La Freissinouse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Freissinouse
Komunë
noform
Pamje nga La Freissinouse
Vendndodhja
La Freissinouse is located in Franca
La Freissinouse
La Freissinouse
44°32′05″V 6°00′35″L / 44.534722222222°V 6.0097222222222°L / 44.534722222222; 6.0097222222222Koordinatat: 44°32′05″V 6°00′35″L / 44.534722222222°V 6.0097222222222°L / 44.534722222222; 6.0097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.32 km2
Popullsia 708 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05059


La Freissinouse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Freissinouse ka një popullsi prej 708 banorë dhe sipërfaqe 8.32 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Freissinouse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale