La Gaude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Gaude
Komunë
noform
Pamje nga La Gaude
Stema_figura
Vendndodhja
La Gaude is located in Franca
La Gaude
La Gaude
43°43′19″V 7°09′11″L / 43.721944444444°V 7.1530555555556°L / 43.721944444444; 7.1530555555556Koordinatat: 43°43′19″V 7°09′11″L / 43.721944444444°V 7.1530555555556°L / 43.721944444444; 7.1530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.1 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 6573 banorë
Dendësia 502 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06610
INSEE 06065
Faqja Zyrtare http://www.lagaude.fr/


La Gaude është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Gaude ka një popullsi prej 6573 banorë dhe sipërfaqe 13.1 km², me një dendësi prej 502 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Gaude – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale