La Grave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Grave
Komunë
noform
Pamje nga La Grave
Stema_figura
Vendndodhja
La Grave is located in Franca
La Grave
La Grave
45°02′46″V 6°18′21″L / 45.046111111111°V 6.3058333333333°L / 45.046111111111; 6.3058333333333Koordinatat: 45°02′46″V 6°18′21″L / 45.046111111111°V 6.3058333333333°L / 45.046111111111; 6.3058333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.91 km2
Popullsia 487 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05320
INSEE 05063
Faqja Zyrtare https://mairie-lagrave-lameije.jimdo.com/


La Grave është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Grave ka një popullsi prej 487 banorë dhe sipërfaqe 126.91 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Grave – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale