La Haute-Beaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Haute-Beaume
Komunë
Vendndodhja
La Haute-Beaume is located in Franca
La Haute-Beaume
La Haute-Beaume
44°33′50″V 5°37′40″L / 44.563888888889°V 5.6277777777778°L / 44.563888888889; 5.6277777777778Koordinatat: 44°33′50″V 5°37′40″L / 44.563888888889°V 5.6277777777778°L / 44.563888888889; 5.6277777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.13 km2
Lartësia 1100 m (m.n.d.)
Popullsia 10 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05140
INSEE 05066


La Haute-Beaume është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Haute-Beaume ka një popullsi prej 10 banorë dhe sipërfaqe 7.13 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Haute-Beaume – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale