La Javie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Javie
Komunë
noform
Pamje nga La Javie
Stema_figura
Vendndodhja
La Javie is located in Franca
La Javie
La Javie
44°10′28″V 6°21′05″L / 44.174444444444°V 6.3513888888889°L / 44.174444444444; 6.3513888888889Koordinatat: 44°10′28″V 6°21′05″L / 44.174444444444°V 6.3513888888889°L / 44.174444444444; 6.3513888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.27 km2
Popullsia 394 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04000
INSEE 04097


La Javie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Javie ka një popullsi prej 394 banorë dhe sipërfaqe 37.27 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Javie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale