La Motte-du-Caire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Motte-du-Caire
Komunë
noform
Pamje nga La Motte-du-Caire
Stema_figura
Vendndodhja
La Motte-du-Caire is located in Franca
La Motte-du-Caire
La Motte-du-Caire
44°20′38″V 6°01′42″L / 44.343888888889°V 6.0283333333333°L / 44.343888888889; 6.0283333333333Koordinatat: 44°20′38″V 6°01′42″L / 44.343888888889°V 6.0283333333333°L / 44.343888888889; 6.0283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.27 km2
Popullsia 537 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04250
INSEE 04134


La Motte-du-Caire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Motte-du-Caire ka një popullsi prej 537 banorë dhe sipërfaqe 27.27 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Motte-du-Caire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale