La Motte-en-Champsaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Motte-en-Champsaur
Komunë
noform
Pamje nga La Motte-en-Champsaur
Stema_figura
Vendndodhja
La Motte-en-Champsaur is located in Franca
La Motte-en-Champsaur
La Motte-en-Champsaur
44°43′57″V 6°04′05″L / 44.7325°V 6.0680555555556°L / 44.7325; 6.0680555555556Koordinatat: 44°43′57″V 6°04′05″L / 44.7325°V 6.0680555555556°L / 44.7325; 6.0680555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.8 km2
Popullsia 223 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05090
Faqja Zyrtare http://www.la-motte-en-champsaur.com


La Motte-en-Champsaur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Motte-en-Champsaur ka një popullsi prej 223 banorë dhe sipërfaqe 52.8 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Motte-en-Champsaur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale