La Palud-sur-Verdon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Palud-sur-Verdon
Komunë
noform
Pamje nga La Palud-sur-Verdon
Stema_figura
Vendndodhja
La Palud-sur-Verdon is located in Franca
La Palud-sur-Verdon
La Palud-sur-Verdon
43°46′48″V 6°20′30″L / 43.78°V 6.3416666666667°L / 43.78; 6.3416666666667Koordinatat: 43°46′48″V 6°20′30″L / 43.78°V 6.3416666666667°L / 43.78; 6.3416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.26 km2
Popullsia 335 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04144


La Palud-sur-Verdon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Palud-sur-Verdon ka një popullsi prej 335 banorë dhe sipërfaqe 81.26 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Palud-sur-Verdon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale