La Penne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Penne
Komunë
noform
Pamje nga La Penne
Stema_figura
Vendndodhja
La Penne is located in Franca
La Penne
La Penne
43°55′41″V 6°56′56″L / 43.928055555556°V 6.9488888888889°L / 43.928055555556; 6.9488888888889Koordinatat: 43°55′41″V 6°56′56″L / 43.928055555556°V 6.9488888888889°L / 43.928055555556; 6.9488888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.08 km2
Popullsia 332 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06093


La Penne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Penne ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 18.08 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Penne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale