La Robine-sur-Galabre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Robine-sur-Galabre
Komunë
noform
Pamje nga La Robine-sur-Galabre
Stema_figura
Vendndodhja
La Robine-sur-Galabre is located in Franca
La Robine-sur-Galabre
La Robine-sur-Galabre
44°10′13″V 6°13′03″L / 44.170277777778°V 6.2175°L / 44.170277777778; 6.2175Koordinatat: 44°10′13″V 6°13′03″L / 44.170277777778°V 6.2175°L / 44.170277777778; 6.2175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.91 km2
Popullsia 306 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04000
INSEE 04167
Faqja Zyrtare http://larobine.fr


La Robine-sur-Galabre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Robine-sur-Galabre ka një popullsi prej 306 banorë dhe sipërfaqe 45.91 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Robine-sur-Galabre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale