La Roche-de-Rame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roche-de-Rame
Komunë
noform
Pamje nga La Roche-de-Rame
Stema_figura
Vendndodhja
La Roche-de-Rame is located in Franca
La Roche-de-Rame
La Roche-de-Rame
44°45′00″V 6°34′50″L / 44.75°V 6.5805555555556°L / 44.75; 6.5805555555556Koordinatat: 44°45′00″V 6°34′50″L / 44.75°V 6.5805555555556°L / 44.75; 6.5805555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.53 km2
Popullsia 856 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05310
INSEE 05122


La Roche-de-Rame është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Roche-de-Rame ka një popullsi prej 856 banorë dhe sipërfaqe 40.53 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Roche-de-Rame – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale