La Roche-des-Arnauds

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roche-des-Arnauds
Komunë
noform
Pamje nga La Roche-des-Arnauds
Stema_figura
Vendndodhja
La Roche-des-Arnauds is located in Franca
La Roche-des-Arnauds
La Roche-des-Arnauds
44°33′48″V 5°57′23″L / 44.563333333333°V 5.9563888888889°L / 44.563333333333; 5.9563888888889Koordinatat: 44°33′48″V 5°57′23″L / 44.563333333333°V 5.9563888888889°L / 44.563333333333; 5.9563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.75 km2
Popullsia 1466 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05123


La Roche-des-Arnauds është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Roche-des-Arnauds ka një popullsi prej 1466 banorë dhe sipërfaqe 53.75 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Roche-des-Arnauds – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale