La Rochegiron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Rochegiron
Komunë
Pamje nga La Rochegiron
Stema_figura
Vendndodhja
La Rochegiron is located in Franca
La Rochegiron
La Rochegiron
44°04′39″V 5°39′20″L / 44.0775°V 5.6555555555556°L / 44.0775; 5.6555555555556Koordinatat: 44°04′39″V 5°39′20″L / 44.0775°V 5.6555555555556°L / 44.0775; 5.6555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.11 km2
Popullsia 93 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04150
INSEE 04169


La Rochegiron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Rochegiron ka një popullsi prej 93 banorë dhe sipërfaqe 30.11 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Rochegiron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale