La Rochette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Rochette
Komunë
noform
Pamje nga La Rochette
Stema_figura
Vendndodhja
La Rochette is located in Franca
La Rochette
La Rochette
43°54′54″V 6°53′26″L / 43.915°V 6.8905555555556°L / 43.915; 6.8905555555556Koordinatat: 43°54′54″V 6°53′26″L / 43.915°V 6.8905555555556°L / 43.915; 6.8905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.8 km2
Popullsia 64 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 04170


La Rochette është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Rochette ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 18.8 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Rochette (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale