La Roque-en-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roque-en-Provence
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
La Roque-en-Provence is located in Franca
La Roque-en-Provence
La Roque-en-Provence
43°52′15″V 7°00′18″L / 43.870833333333°V 7.005°L / 43.870833333333; 7.005Koordinatat: 43°52′15″V 7°00′18″L / 43.870833333333°V 7.005°L / 43.870833333333; 7.005
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.98 km2
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06107


La Roque-en-Provence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Roque-en-Provence ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 23.98 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Roque-en-Provence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale