La Roquette-sur-Siagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roquette-sur-Siagne
Komunë
noform
Pamje nga La Roquette-sur-Siagne
Stema_figura
Vendndodhja
La Roquette-sur-Siagne is located in Franca
La Roquette-sur-Siagne
La Roquette-sur-Siagne
43°34′48″V 6°57′20″L / 43.58°V 6.9555555555556°L / 43.58; 6.9555555555556Koordinatat: 43°34′48″V 6°57′20″L / 43.58°V 6.9555555555556°L / 43.58; 6.9555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.31 km2
Popullsia 5381 banorë
Dendësia 853 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06550
INSEE 06108


La Roquette-sur-Siagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Roquette-sur-Siagne ka një popullsi prej 5381 banorë dhe sipërfaqe 6.31 km², me një dendësi prej 853 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Roquette-sur-Siagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale