La Roquette-sur-Var

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roquette-sur-Var
Komunë
noform
Pamje nga La Roquette-sur-Var
Stema_figura
Vendndodhja
La Roquette-sur-Var is located in Franca
La Roquette-sur-Var
La Roquette-sur-Var
43°49′41″V 7°11′56″L / 43.828055555556°V 7.1988888888889°L / 43.828055555556; 7.1988888888889Koordinatat: 43°49′41″V 7°11′56″L / 43.828055555556°V 7.1988888888889°L / 43.828055555556; 7.1988888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.99 km2
Popullsia 889 banorë
Dendësia 223 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06670
INSEE 06109


La Roquette-sur-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Roquette-sur-Var ka një popullsi prej 889 banorë dhe sipërfaqe 3.99 km², me një dendësi prej 223 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Roquette-sur-Var – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale