La Salle-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
La Salle-les-Alpes
VendiFranca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiHautes-Alpes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

La Salle-les-Alpes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Salle-les-Alpes ka një popullsi prej 960 banorë dhe sipërfaqe 35.42 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Salle-les-Alpes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale