La Saulce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Saulce
Komunë
noform
Pamje nga La Saulce
Stema_figura
Vendndodhja
La Saulce is located in Franca
La Saulce
La Saulce
44°25′31″V 6°00′28″L / 44.425277777778°V 6.0077777777778°L / 44.425277777778; 6.0077777777778Koordinatat: 44°25′31″V 6°00′28″L / 44.425277777778°V 6.0077777777778°L / 44.425277777778; 6.0077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.89 km2
Popullsia 1392 banorë
Dendësia 176 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05110
INSEE 05162


La Saulce është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Saulce ka një popullsi prej 1392 banorë dhe sipërfaqe 7.89 km², me një dendësi prej 176 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Saulce – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale