La Seyne-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Seyne-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga La Seyne-sur-Mer
Stema_figura
Emblmë
Vendndodhja
La Seyne-sur-Mer is located in Franca
La Seyne-sur-Mer
La Seyne-sur-Mer
43°06′00″V 5°52′59″L / 43.1°V 5.883°L / 43.1; 5.883Koordinatat: 43°06′00″V 5°52′59″L / 43.1°V 5.883°L / 43.1; 5.883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Toulon
Kantoni La Seyne-sur-Mer-1
La Seyne-sur-Mer-2
Ndërbashkësia Métropole Toulon Provence Méditerranée
Kryetari Marc Vuillemot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,17 km2
Popullsia 64,903 banorë (2015)
Dendësia 2,928 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83500
INSEE 83126
Faqja Zyrtare www.la-seyne.fr


La Seyne-sur-Mer është një komunëdepartamentin Varrajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur në jug-perëndim të Francës.